Mechanika

W stałej ofercie naszego serwisu znajdują się następujące usługi:

Silnik jest sercem samochodu. Dlatego wykorzystujemy wszystkie możliwe technologie, aby sprawdzić jego stan i diagnozować ewentualne problemy. Posiadamy komputer diagnostyczny kompatybilny z najnowszymi modelami jak i tymi sprzed kilku lat. Dokonujemy pomiarów ciśnienie sprężania w silnikach ZI i ZS, wykonujemy  wymiany pasków i łańcuchów rozrządu, świec zapłonowych i żarowych.  Nie boimy się trudnych i zagadkowych usterek. Naprawiamy silniki wszystkich marek, turbo doładowane i wolnossące, Diesle i benzynowe oraz te z LPG. Jako jedyni na rynku lokalnym posiadamy w naszej ofercie preparaty pielęgnujące silniki od wewnątrz. Dzięki światowej klasy środkom (GAT, PROTEC) potrafimy odzyskać witalność zespołów napędowych w Państwa pojazdach.

przeglądy okresowe

przeglady okresowe

naprawa silników

naprawa silnikow

układ wydechowy

uklad wydechowy

układ napędowy

Układy pędne potocznie zwane skrzyniami biegów pełnią ważną rolę w Państwa pojazdach. Niestety większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z konieczności obsługi okresowej również tych zespołów pojazdu a duża ilość warsztatów zwyczajnie pomija serwis układu pędnego.

Nasz profesjonalny personel chętnie udzieli porad na temat bieżącej eksploatacji i napraw Państwa pojazdów z uwzględnieniem wyboru priorytetowych napraw w pierwszej kolejności.

uklad napedowy

układ hamulcowy
UWAGA!!!! UKŁADY: ZAWIESZENIA, KIEROWNICZY I PRZEDE WSZYSTKIM HAMULCOWY TO NAJWAŻNIEJSZE UKŁADY W POJAZDACH SAMOCHODOWYCH!!!! OD NICH ZALEŻY BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA I PAŃSTWA WSPÓŁPODRÓŻNYCH!!!!

uklad hamulcowy

układ zawieszenia

Po polskich drogach porusza się wiele pojazdów zagrażających bezpieczeństwu tak kierowców prowadzących je jak pozostałych użytkowników dróg. O ile, że usterka silnika czy skrzyni biegów unieruchomi Państwa pojazd a wyjściem z sytuacji będzie wezwanie Pomocy Drogowej i przyholowanie do warsztatu naprawczego (często na koszt Ubezpieczyciela – opcja Assistance), o tyle nagłe zatrzymanie pojazdu z uszkodzonym układem zawieszenia, kierowniczym a najbardziej hamulcowym jest problematycznym, często kończącym się niestety w najlepszym wypadku kolizją.

uklad zawieszenia

układ kierowniczy

uklad kierowniczy

układ chłodzenia

uklad chlodzenia

układy rozrządu

uklad rozrzadu

geometrie

geometria

Klimatyzacja

Zapraszamy wszystkich użytkowników pojazdów z klimatyzacją na okresowy przegląd i wymianę czynnika w układzie. Sprawdzamy stan i szczelność układu. Jednocześnie oferujemy odgrzybianie kabiny metodą chemiczno-ultradźwiękową. Zalecamy kontrolę stanu klimatyzacji minimum raz w roku szczególnie po okresie zimowym gdzie rzadziej używa się klimatyzacji. U osób alergicznych, kobiet w ciąży, oraz przewożących małe dziecko przegląd klimatyzacji zalecamy częściej.

klimatyzacja

Elektryka i elektronika

Fachowo i rzetelnie przeprowadzimy następujące naprawy:

instalacji elektrycznej

instalacja elektryczna
6
5
Navigator TXTs

Powyższe narzędzie diagnostyczne jest częścią podstawowego wyposażenia naszego warsztatu. W obecnych czasach nawet najdrobniejsza naprawa wymaga konfiguracji lub aktywacji po przez tester diagnostyczny. Przeglądy okresowe wymagają użycia sprzętu diagnostycznego do dezaktywacji INSPEKCJI SERWISOWEJ lub kontroli sprawności układów tj. ABS, ESP, AIR BAG, CLIMATRONIC. TEXA NAVIGATOR TXTs jest najnowszym interfejsem wielomarkowym, to potężne narzędzie diagnostyczne, które w rękach naszych pracowników skraca czas obsługi i naprawy pojazdu.

alternatorów

alternatory

rozruszników

rozrusznik

oświetlenia

oswietlenie 2
oswietlenie 1

akumulatorów

akumulator

W naszym serwisie skontrolujemy i naprawimy układy elektroniczne, które obejmują następujące zakresy zastosowań:

  • silnik z układem napędowym,
  • bezpieczeństwo (ABS, poduszki powietrzne i inne)
  • komfort (klimatyzacja, nawigacja i inne)
  • komunikacja (bluetooth i inne)