Specjalizujemy się w serwisie samochodów osobowych oraz dostawczych. Dysponujemy komputerem diagnostycznym kompatybilnym z najnowszymi modelami, jak i tymi sprzed kilku lat. Pozwala on na bardzo szybkie wykrycie źródła usterek, bez konieczności demontażu wielu części. Jest to możliwe dzięki odczytywaniu kodów błędów ich weryfikacji z danymi wzorcowymi producenta oraz ich późniejszym wykasowywaniu. Urządzenia diagnostyczne pozwalają też na sprawdzenie prawidłowości pracy poszczególnych układów pojazdu. Zastosowania podobnej metody wymaga serwisowanie samochodów dostawczych, które również mogą Państwo skontrolować w naszym warsztacie.

Serwisowanie - Puławy

Przy świadczonych przez nas usługach serwisowych samochodów osobowych i dostawczych korzystamy z wysokiej jakości części oryginalnych oraz części zamiennych zaufanych dystrybutorów. Świadczymy również usługi wulkanizacyjne – jesteśmy autoryzowanym serwisem ogumienia firmy Goodyear, która od ponad 100 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości opon na potrzeby motoryzacji.

Mechanika

Silnik jest sercem samochodu. Dlatego wykorzystujemy wszystkie możliwe technologie, aby sprawdzić jego stan i diagnozować ewentualne problemy. Poza komputerem diagnostycznym, dokonujemy też pomiarów ciśnienia sprężania w silnikach o zapłonie iskrowym (ZI) i zapłonie samoczynnym (ZS). Wykonujemy ponadto wymiany pasków i łańcuchów rozrządu, świec zapłonowych i żarowych.  Nie boimy się trudnych i zagadkowych usterek. Naprawiamy silniki wszystkich marek, turbo doładowane i wolnossące, Diesle i benzynowe oraz te z LPG. Jako jedyni na rynku lokalnym posiadamy w naszej ofercie preparaty pielęgnujące silniki od wewnątrz. Dzięki światowej klasy środkom (GAT, PROTEC) potrafimy przywrócić witalność zespołom napędowych w Państwa pojazdach.

układ przeniesienia napędu

Układy pędne potocznie zwane skrzyniami biegów pełnią ważną rolę w Państwa pojazdach. Niestety większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z konieczności obsługi okresowej również tych zespołów pojazdu a duża ilość warsztatów zwyczajnie pomija serwis układu pędnego. Serwis układów przeniesienia napędu w autach dostawczych i osobowych obejmuje kontrolę:

 • sprzęgła,
 • tylnego mostu,
 • wału napędowego,
 • piast,
 • zwolnicy.

Nasz profesjonalny personel chętnie udzieli porad na temat bieżącej eksploatacji i napraw Państwa pojazdów z uwzględnieniem wyboru priorytetowych napraw w pierwszej kolejności.

uklad napedowy

układ hamulcowy

Sprawność układu hamulcowego jest niezbędna, by zachować bezpieczeństwo podczas podróży. Konieczna jest więc okresowa wymiana płynu hamulcowego, tarcz oraz klocków. Te ostatnie ulegają ścieraniu i zużywają się najszybciej podczas jazdy miejskiej ze względu na nieustanne przyspieszanie oraz hamowanie. W niektórych modelach należy wymieniać je już po około 30 tys. kilometrów, choć w przypadku bardziej agresywnego stylu jazdy może być to konieczne zdecydowanie wcześniej. Klocki często posiadają specjalne blaszki, które w momencie hamowania wydają charakterystyczny odgłos. Jeśli ten się pojawi, trzeba jak najszybciej zgłosić się warsztatu zajmującego się serwisowaniem samochodów osobowych.

uklad hamulcowy

układ zawieszenia

Układ zawieszenia ma bezpośredni wpływ na prowadzenie pojazdu, co przekłada się na bezpieczeństwo. Kompleksowe badanie tych podzespołów musi opierać się m.in. na skontrolowaniu luzów sworzni kulowych, sztywności elementów sprężystych oraz stanu amortyzatorów. Taka kontrola wymaga m.in. wizualnej oceny części wchodzących w skład układu zawieszenia, próby drogowej mającej na celu sprawdzenie zachowania samochodu na drodze, a także diagnostyki komputerowej.

uklad zawieszenia

Klimatyzacja

Zapraszamy wszystkich użytkowników pojazdów z klimatyzacją na okresowy przegląd i wymianę czynnika w układzie. Sprawdzamy stan i szczelność układu. Jednocześnie oferujemy odgrzybianie kabiny metodą chemiczno-ultradźwiękową. Zalecamy kontrolę stanu klimatyzacji minimum raz w roku szczególnie po okresie zimowym gdzie rzadziej używa się chłodzenia. U alergików, kobiet w ciąży oraz przewożących małe dziecko przegląd klimatyzacji zalecamy częściej.

klimatyzacja

Elektryka i elektronika

Fachowo i rzetelnie przeprowadzimy następujące naprawy:

instalacji elektrycznej

instalacja elektryczna
6
5
Navigator TXTs

Powyższe narzędzie diagnostyczne jest częścią podstawowego wyposażenia naszego warsztatu. W obecnych czasach nawet najdrobniejsza naprawa wymaga konfiguracji lub aktywacji po przez tester diagnostyczny. Przeglądy okresowe wymagają użycia sprzętu diagnostycznego do dezaktywacji INSPEKCJI SERWISOWEJ lub kontroli sprawności układów tj. ABS, ESP, AIR BAG, CLIMATRONIC. TEXA NAVIGATOR TXTs jest najnowszym interfejsem wielomarkowym, to potężne narzędzie diagnostyczne, które w rękach naszych pracowników skraca czas obsługi i naprawy pojazdu.

alternatorów

alternatory

rozruszników

rozrusznik

oświetlenia

oswietlenie 2
oswietlenie 1

akumulatorów

akumulator

W naszym serwisie skontrolujemy i naprawimy układy elektroniczne, które obejmują następujące zakresy zastosowań:

 • silnik z układem napędowym,
 • bezpieczeństwo (ABS, poduszki powietrzne i inne)
 • komfort (klimatyzacja, nawigacja i inne)
 • komunikacja (bluetooth i inne)

Pozostałe naprawy

Poza wymienionymi układami, zajmujemy się też naprawą:

 • układów kierowniczych,
 • układów chłodzenia,
 • rozrządu,
 • regulacją geometrii,
 • alternatorów,
 • rozruszników,
 • oświetlenia.

Zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej pomocy.